^^
ІСПАНСЬКА МОВА ОНЛАЙН
Програма телепередач усіх каналів
Гра Битва за Україну
Випадковий блок новин

Телебачення
Подати статтю
Світова статистика online
Польське радіо для України
Подорож онлайн

Ваші дані
Інформаційно-освітній сайт (Категорія: Персональні сайти)
Гарного Вам настрою і позитивних емоцій. Любові, Віри і Надії! Щасливого 2026 року!
|| Калькулятори || Web-інструменти || Рецепти UACMS || Довідник || Онлайн ігри || Кросворди || Тести || Інфотаблиці || Радіо || || Фільми || Камери ||
Для перегляду всіх матеріалів і скачування файлів зареєструйтеся на сайті. Відвідайте форум та пограйте on-line ігри. Чекаємо відгуків у гостьовій книзі.(Інформація і технології, освіта, караоке, поезія, фізика, еротика.) Зареєстрованим-повний доступ!!! Розкажіть про наш сайт вашим друзям. Подайте своє оголошення. Приємного відпочинку.
Україна • Не беріть дурного в голову, а тяжкого в руки.
• Завжди знайдуться люди, які заподіють біль. Потрібно продовжувати вірити людям, але бути обережнішим.

Дайте, будь-ласка, відповідь, до якої вікової категорії ви належите.

Cторінка матеріалу «Відкритий урок з фізики у 8 класі» з категорії 1 «Авторські матеріали»

Відкритий урок з фізики у 8 класі

(див. Матеріали для завантаження з фізики)
Стаття: Фізика для вчителя і учня

Відкриті уроки з фізики у 8 класі

Pозділ: •Авторські матеріали• Опубліковано: 11.05.2017
Оцінка(0) Переглядів: 2989

Матеріали для завантажень з фізики для вчителя і учня. (Розроблено для уроків фізики і інформатики у 2009-2014рр.)

 

Відкритий урок з фізики у 8 класі

Розв*язування задач з теми Робота, енергія, потужність.
(відкритий урок з фізики в 8 класі)

Мета:

Дидактична: повторити, узагальнити й поглибити знання учнів з теми. Удосконалити навички групової та індивідуальної роботи.

Розвивальна: розвивати спостережливість, кмітливість, уміння швидко

переключати увагу. Розвивати логічне мислення, уміння знаходити правильне рішення. Формувати вміння застосовувати індуктивний і дедуктивний методи.

Виховна. формування таких моральних якостей, як доброзичливість, взаєморозуміння, колективізм, почуття взаємної відповідальності, уміння гідно відстоювати свою точку зору в процесі групової роботи. Формувати інтерес до фізики на основі зв 'зку її з життям, технікою, побутом.

Приклади і матеріали:   штативи, набори тягарців і кульок, похила площина, бруски, жолоб.

Девіз уроку:

Гей, нумо, друзі, в тісному крузі
Гей, нумо, друзі, в тісному крузі
Фізику ми прославляймо,
Довгого віку, щастя без ліку
Фізикам всім побажаймо.
Формули точні, мудрі закони
Завжди на службі людині.
Фізика з нами в школі і вдома
Кожної ночі і днини.
Мчать по орбітах всі електрони,
Яблука падають в трави.
І хоч ми з вами ще не Ньютони,
Фізику вивчим на славу.
Знати природу, вміти в ній жити,
Щоб стало в світі світліше.
Фізика зможе всіх нас навчити,
Фізика найцікавіша.

 

Методика проведення.

Учні класу поділені на 3 команди. Гра відбувається в три тури. Кожна правильна відповідь оцінюється в два бали.

 

І тур. Команда №1 ("Робота")

  1. Одиниці виміру роботиї?
  2. Які вирази має механічна робота?
  3. Який вираз має робота сили тяжіння?
  4. Хлопчик , що плив в човні навантаженому камінням, втратив весла. Як дібратися до берега, не торкаючись води?

 

Команда № 2 ("Енергія")

  1. Який вираз має кінетична енергія?
  2. Одиниці виміруенергії
  3. Чому дорівнює кінетична енергія нерухомого тіла?
  4. Який вираз має потенціальна енергія тіла піднятого над землею?

 

Команда № З ("Потужність")

  1. Який вираз має потужність?
  2. Одиниці вимірупотужності.
  3. Як знайти потужність знаючи, яку швидкість розвиває тіло?
  4. У скільки разів треба збільшити потужність двигуна автомобіля, щоб швидкість збільшити в 2 рази?

 

II тур.    Команда №1

Від яких величин залежить робота сили тяжіння?

У якому випадку сила виконує додатну, а в якому - від'ємну роботу?

Команда №2

Від яких величин залежить кінетична енергія тіла?

Які енергії матиме тіло у верхній точці і в момент падіння на землю?

Команда №3

Від яких величин залежить потужність двигуна?

Чому водій, переїжджаючи на гіршу дорогу, переключає автомобіль на нижчу передачу, тобто зменшує швидкість?

 

III тур   РОЗВ*ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

Робота та перетворення енергії

  1. Взаємодія тягарця і шарика, що котиться в жолобі. Пояснити перетворення енергії.
  2. Перетворення енергії кульки під час коливання.
  3. Взаємодія кульки із тягарцем на нитках, після взаємодії рухається тільки кулька.
  4. Рух по похилій площині:
    а) як знайти механічну роботу?
    б) як знайти роботу сили тяжіння?

 

 Команда №1 ("Робота")

1 Задача. За допомогою копра металевий тягар масою 800 кг підняли на 6 м, а потім дали йому вільно впасти. Внаслідок удару металевого тягаря об верхній кінець палі вона заглибилась в грунт на 30 см. Визначити силу опору грунту.

Дано:
m=800 кг
S=0,3м
g=10Н/кг
h=6 м
Fo=?
------

Розв’язання:
Потенціальна енергія металевого тягаря масою 800 кг, піднятого на висоту 6 м піде на роботу по збиванню палі.

En=mgh;   A=FoS;
En=A;
FoS=mgh;

Fo=mgh/S;
Fo=800×10×6/0,3=160000(Дж) ;

Відповідь: Fo=160000 Дж=160 кДж.

  1. 2 Задача: Яка робота виконується, коли кран піднімає вантаж масою 10 т  на висоту 30 м?

 

Дано:
h=30 м 
g=10 H/кг 
m=1000 кг
А - ? 
------

Розв’язання:
A=1000 кг×10H/кг×30м =3000000Дж



Відповідь: А=3000 кДж.

 

Команда № 2 ("Енергія")

  1. Задача1. М’яч, масою 2 кг кинули вертикально вгору на висоту 10 м. Через деякий час він упав на землю. Які перетворення енергії відбуваються при цьому? Яка потенціальна енергія у верхній точці?

 

Дано:
h = 10 м. 
g=10 H/кг 
m = 2кг.
Еп – ?
------

Розв’язання:
Eп= mgh
п = 2кг.•10н/кг.•10 м.= 200Дж


Відповідь: Еп= 200Дж.

 

Задача2. Вантаж масою 2 т піднятий автокраном на висоту 5 м. Яка потенціальна енергія вантажу?

 

Дано:
h=5 м
g=10 H/кг 
m=2000 кг
Еп – ?
------

Розв’язання:
Eп= mgh
.En=2000 кг×10Н/кг×5 м=100000Дж=100кДж.


Відповідь: Еn=100Дж.

 

Команда № З ("Потужність")

 Задача. Ліфт, маса якого з вантажем 500 кг, піднявся на висоту 30 м за 40с. Визначити потужність двигуна ліфта.

Дано:

m = 500 кг                   N = A/t;

h = 30 м              A = Fh  = mgh;

t = 40 c                N = mgh/t;

g=10 H/кг           N = 500кг  10H/кг  30м / 40c = 3750Вт.

N - ?

Відповідь: N=3750 Вт.

Задача. При швидкості польоту 900 км/год усі чотири двигуни літака Ил-62 розвивають потужність 30 МВт. Обчислити силу тяги одного двигуна в цьому режимі роботи.

Дано:

v = 900 км/год                 N = Fv;

N = 30 МВт                     F = N/v;

k = 4                                 F1 = F/k;  F1 = N/vk;

F1 - ?                                900 км/год = 250 м/с:

                             30 МВт = 30 000 000 Мвт;

                             F1 = 30 000 000 Вт / 250м.с  4=30000 H = 30 кH..

Відповідь: Сила тяги одного двигуна 30 000 H = 30 кН.

 

Оцінювання

Кожний учень ставить кожному учню групи і собі таку оцінку, яка відповідає праці кожного на уроці. Вчитель визначає середній бал і виставляє оцінку, яку визначили самі учні.

Домашнє завдання:        Повторити параграфи - 52, 53, 55-58 .

 

Авторська розробка:

 

Тема уроку: Фізика - наука про природу.

Тип уроку: узагальнення та систематизації знань і вмінь учнів.

Мета:

дидактична - закріпити набуті учнями знання з основних понять фізики, вміння розрізняти явища природи та характеризувати їх, вміння визначати ціну поділки вимірювальних приладів, використовувати префікси для утворення кратних одиниць вимірювання, розрізняти поняття фізичне тіло і речовина, фізична величина і одиниці вимірювання;

розвиваюча - розвивати вміння володіти фізичними термінами; спостерігати за фізичними явищами та класифікувати їх; користуватись вимірювальними приладами, потяг до самоосвіти;

виховна - виховувати вміння працювати у групі та почуття взаємодопомоги, самоповагу, впевненість у собі.

Методи проведення уроку: бесіда, робота в групах, індивідуальна робота. Методичні вказівки:

Оскільки вся робота під час уроку проводиться у групах, необхідно клас заздалегідь розділити на групи по 5-6 чол. У кожній групі обирається капітан, який вестиме облік здобутих результатів кожним членом групи та всією групою разом, стежитиме за виконанням наданих завдань. Для полегшення їх роботи доцільно виготовити картку:

 

№п/п

Прізвище та ім'я

1

2

3

4

5

6

всього

1

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

всього

 

 

 

 

 

 

 

 

Хід уроку

  1. Підготовка до роботи (1хв.)
  2. Повторення і систематизація набутих знань.

1) Розминка. Учні команд по-порядку відповідають на запитання вчителя. Кожне запитання оцінюється 1 балом. (10 хв.)

  1. Що вивчає фізика?
  2. Які природничі науки ви ще знаєте?
  3. Що називається фізичним тілом?
  4. Що називається фізичним явищем?
  5. Перерахуйте види фізичних явищ.
  6. Які явища належать до механічних?
  7. Які явища є звуковими?
  8. Які явища є тепловими?
  9. Що таке речовина?
  10. Які методи наукового пізнання ви знаєте?
  11. Що називається матерією?
  12. Що називається фізичною величиною?
  13. Що таке одиниці вимірювання фізичної величини?
  14. Що таке вимірювальні прилади?
  15. Що називається ціною поділки?
  16. Як визначити ціну поділки приладу?
  17. Що називається фізичним терміном?
  18. Що таке макросвіт?
  19. Що таке мегасвіт?
  20. Що таке мікросвіт?
  21. Що називається взаємодією двох тіл?
  22. Що таке сила?
  23. Назвіть відомі вам сили.
  24. Що називається силою тяжіння?
  25. Що таке сила тертя?
  26. Що таке сила пружності?
  27. Що називається деформацією?
  28. Які сили характерні для мегасвіту?
  29. Як називається прилад для вимірювання атмосферного тиску?
  30. Скільки полюсів має магніт?
  31. Що таке електризація тіл?

2) «Знайди відповідність». (10 хв). Учням пропонується завдання на картці, де потрібно: а,б) вписати перелічені слова у відповідний стовпчик таблиці; знайти відповідність між: в) фізичною величиною і вимірювальним приладом; г) тілом і речовиною; д)фізичною величиною і одиницею вимірювання. Кожне завдання оцінюється у 2 бали.

а) Впишіть перелічені слова у відповідний стовпчик таблиці: термометр, мензурка, секунда, метр, годинник, маса, лінійка, час, градус, літр, об'єм, спідометр, довжина, сантиметр, сантиметр квадратний, висота, температура, Ньютон, терези, Кельвін, метр за секунду, шлях, кілограм.

 

Фізичний прилад

Фізична величина

Одиниця вимірю-вання

 

 

 

 

б) Впишіть перелічені слова у відповідний стовпчик таблиці: свинець, лінійка, грім, рейка, хуртовина, алюміній, світанок, буран, вода, парта, спирт, термометр, ножиці, ртуть, сніго-пад, захід Сонця, стіл, мідь, вертоліт, нафта, кипіння, скло, постріл, заметіль, пластилін, дощ, електрична лампа, глина, телефон, вухо.

 

Фізичне явище

Фізичне тіло

Речовина

 

 

 

в) Знайдіть відповідність між фізичною величиною і вимірювальним приладом:

 

 

температура

секундомір

об' єм рідини

динамометр

маса

лінійка

швидкість

термометр

час

мензурка

сила

спідометр

шлях (довжина)

терези

 

г) Знайти відповідність між тілом і речовиною:

 

склянка

дерево

гайка

вода

одноразовий посуд

скло

олівець

глина

глечик

залізо

льодяна статуя

пластмаса

д) Знайдіть відповідність між фізичною величиною та її одиницею вимірювання:

 

температура

об'єм

маса

швидкість

час

площа

сила

шлях

кг

мм

хв

см²

Н

°С

дм³

м/с

3)  Дати відповіді на запитання. (5 хв).

Командам пропонуються запитання. З команди відповідає один з гравців. Право відповіді нада-ється тій команді, яка першою підніме руку для відповіді. Відповідь оцінюється у 2 бали.

  1. Чому вода завжди тече з вищого рівня на нижчий?
  2. Чому не розв'язується бант, вплетений у косу?
  3. Чому камінець можна запустити, використовуючи гумову рогатку?
  4. Чому риби «слизькі»?
  5. Чому влітку їздять на возі, а взимку на санах? 6.

 

4)  Склади задачу. (15 хв.)

Кожна команда отримує набір приладів і необхідних пристосувань для виконання завдання. За-вдання оцінюються у 3 бали.

Склади експериментальну задачу, запиши її умову та розв'яжи її, маючи:

  1. Дріт, олівець, лінійку;
  2. Кілька кульок і мензурку з водою;
  3. Монети по 1 коп. і лінійку;
  4. Тіло на пружині і метроном;
  5. Мензурку без поділок, посудину з водою і ложку;

 

ІІІ. Підведення підсумків (4 хв). Капітани команд підраховують отримані бали кожним учасником та всією командою разом. Оголошується найсильніша команда.

 

Розминка.

1.

Що вивчає фізика?

2.

Які природничі науки ви ще знаєте?

3.

Що називається фізичним тілом?

4.

Що називається фізичним явищем?

5.

Перерахуйте види фізичних явищ.

6.

Які явища належать до механічних?

7.

Які явища є звуковими?

8.

Які явища є тепловими?

9.

Які явища належать до світлових?

10

Які явища належать до електричних?

11.

Які явища належать до магнітних?

12.

Що таке речовина?

13.

Що називається матерією?

14.

Які методи наукового пізнання ви знаєте?

15.

Що таке спостереження?

16.

Що таке дослід?

17.

Що називається фізичною величиною?

  1. Які фізичні величини ви знаєте?
  2. Що таке одиниці вимірювання фізичної величини?
  3. Які одиниці вимірювання ви знаєте?
  4. Що таке вимірювальні прилади?
  5. Які вимірювальні прилади ви знаєте?
  6. Чим характеризуються вимірювальні прилади?
  7. Що називається ціною поділки?
  8. Як визначити ціну поділки приладу?
  9. Що називається фізичним терміном?
  10. Які фізичні терміни ви знаєте?
  11. Що таке макросвіт?
  12. Що таке мегасвіт?
  13. Що таке мікросвіт?
  14. Які тіла характерні для мегасвіту?
  15. Які тіла характерні для мікросвіту?
  16. Що називається взаємодією двох тіл?
  17. Що таке сила?
  18. Назвіть відомі вам сили.
  19. Що називається силою тяжіння?
  20. Коли діє сила тяжіння?
  21. Що таке сила тертя?
  22. Чим зумовлена сила тертя?
  23. Що таке сила пружності?
  24. Коли виникає сила пружності?
  25. Що називається деформацією?
  26. Які сили характерні для мегасвіту?
  27. Як називається прилад для вимірювання атмосферного тиску?
  28. Як називається прилад для вимірювання сили?
  29. Як називається прилад для вимірювання швидкості?
  30. Як називається прилад для вимірювання температури?
  31. Як називається прилад для вимірювання об'єму рідини?
  32. Скільки полюсів має магніт?
  33. Як взаємодіють між собою магніти?
  34. Що таке електризація тіл?
  35. Коли тіла електризуються?
  36. Наведіть приклади електризації тіл.

Пачатковий урок фізики у 7 класі

Ваш браузер не підтримує flash-технологію
Оцінити цей матеріал: 
Коментарів поки немає (0)


На сайті мало коментарів, тому просимо брати активнішу участь в обговоренні.

Максимум переглядів: Статті●Календар городника на 2025-2026 рік (31015)●●Неврит лицьового нерва: лікування в домашніх умовах (22512)●●Короткий астрономічний календар на 2024-2027 рік (18495)●●СОЛОНЕ ТІСТО. ЛІПЛЕННЯ. (16230)●●Календар дат та подій (10276)●●Ігри на роздягання. (9623)●●Список безкоштовних конструкторів сайтів. Зробити сайт безкоштовно (8614)●●Прошивка тв-тюнера. BISS ключі. (8149)●●Пасіка (7653)●●Комп'ютери майбутнього. Пeрсональні комп'ютери (6355)●●ЦІКАВА АСТРОНОМІЯ: Цікаві факти про космос (6147)●●Правила етикету (6010)●●Як зробити сайт популярним? (5990)●●Цікаві сайти та корисні посилання (5860)●●МОВНІ ЗАГАДКИ (5796)●●Файл .htaccess (5708)●●Віртуальні дівчата на робочий стіл (5588)●●Вірші про маму (5575)●●Скільки сайтів в інтернеті? (5550)●●Цікаві досліди на уроках фізики (5305)●●Шукаю роботу (5125)●●Найважливіші історичні дати та події (4627)●●Лінія Суровікіна. (4624)●●Як готуватися до Святого Причастя (4624)●●Ідеал українського виховання. Ващенко (4545)● Матеріали●Народні прикмети про погоду (14673)●●СВЯТО ВРОЖАЮ (8546)●●Визначні місця України у фотографіях (8106)●●Математичні задачі (7543)●●Математичні головоломки (7165)●●HTML, CSS, PHP, JavaScript, SQL (6132)●●Терміни зберігання харчових продуктів (6072)●●Фізика майбутнього (6039)●●JavaScript ігри (5530)●●Ланцюговий дріб. Застосування. (5275)●●Свамі Вівекананда (5153)●●Українські винаходи і відкриття. Алекс Філіппенко (4723)●●Оптичні ілюзії (4505)● Публікації●Календар знаменних та пам'ятних дат в 2024-2030 році (51908)●●Українські обереги (легенди) (21989)●●Скільки води на Землі? (12753)●●Пояс Койпера і Хмара Оорта (12125)●●ОПОРНИЙ КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ з МАЛЮВАННЯ (8874)●●Деякі окремі події та дати по днях місяцях та роках (7718)●●Збірка авторських малюнків Куриляк Ганни (7209)●●Періодична система хімічних елементів Д.І.Менделєєва (6835)●●Церковний календар (6396)●●Як утворився Всесвіт? (4909)● Сторінки●Три голодомори: 16,5 млн убитих голодом (138400)●●Головна (111952)●●Жертви другої світової (16483)●●ХРИСТОС ВОСКРЕС (11916)●●Різдво Христове (10939)●●З Новим Роком (10126)●●День народження (7965)●●Цікаві тести (6343)●●Гороскопи (6096)●●Тести iq (продовження) (5830)●●Логічні ігри (5738)●●Корисні сайти та посилання (5367)●●Стрілялки (5292)●●Фізика і інформатика (5246)●●Вислови та афоризми (5163)●●Опис тестів (4623)●●День Святої Трійці (4613)● Новини●Каталог україномовних веб ресурсів (6860)●●UACMS: Про систему (4929)●

Зіграйте ПАЗЛ 15


Життя кожної людини – це шлях до самої себе
Надіємось на кращий 2026 рік.
Вітаємо всіх відвідувачів сайту і
бажаємо мирного неба та гарного відпочинку.
(Адміністрація сайту)

НАШ САЙТ БЕЗ РЕКЛАМИ!!!

Слухайте! Ніби в чарівному сні,
В школі сьогодні сіяють вогні.
Музика тут вже лунає і сміх,
Вечір у школі, вечір для всіх.
 

• Якщо «блискавка» на гаманці або сумці стала погано застібатися, потріть її шматочком свічки.
• Щоб кетчуп лився з пляшки швидше, застроміть в нього соломинку, а потім витягніть
Підтримайте нас, розмістивши нашу кнопку в себе на сайті. Код:
Жарти, анекдоти, висловлювання
Які галузі знань вам подобаються? (Можна вибрати кілька пунктів)



 Результати
Відповідей: 146 ♥ Коментарів: 0Інші опитування
Радіо FM online
Місяць сьогодні
Місяць сьогодні
ІНФОРМЕРИ

Інформер цін на паливо в Україні

Коронавірус. Статистика

Конвертер валют

Зіграйте ПАЗЛ 15

Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

• Поповнити мобільний
• Універсальний конвертер валют
• Комунальні платежі
• Калькулятори онлайн
• Інформаційні таблиці
• Довідкова інформація

Програма телепередач усіх каналів
Радіостанції України
ІНТЕРНЕТ ТЕЛЕБАЧЕННЯ

ГРА ВІДГАДАЙ СЛОВО

Опитування
Вам подобається цей сайт?
 Результати
Відповідей: 76
Коментарів: 0
Календар
Дата:
Select translation language:
Сонячний календар

Сонце сьогодні

Новини сайту
Результати виборів у США Топ-економік світу за даними МВФ в 2025 році ...

 06.11.2024 12:41

Втрати російської армії У другій світовій війні Радянський Союз втратив близько 25 мільйонів громадян включно з військовими і цивільними і здобув перемогу ставши наддержавою, яка розповсюдила свій вплив на половину світу.

 29.01.2021 12:54

За 2020 рік і кінець 2019р.

 07.06.2019 10:57

Випускниця Несвічівської ЗОШ Муха Юлія - чемпіонка Європи 2016 та 2017 року з армреслінгу серед юніорів!!! Відео. ...

 25.05.2017 16:51

Статті
Хлопчик чи дівчинка? Планування статі дитини...

 28.05.2025 11:38

Налаштовування автоматичного запуску додатків та сервісів при завантаженні ОС Windows за допомогою Autoruns Мета роботи — оде...

 26.05.2025 10:09

Цифрові шрифти.

 21.05.2025 20:42

Астероїд АпофісВчені відкрили Апофіс у 2004 році, у 2029 році він наблизиться до Землі на відстань близько 32 тис.

 05.10.2024 14:35

Публікації
Менш як 10 000 людей належать до сотні "неконтактних" народів, розкиданих по всьому світу.

 25.01.2024 15:18

Деякі міжнародні організації та економічні і політичні союзи...

 03.01.2024 00:39

Ядерна зброя є зброєю масового ураження з використанням ядерної енергії.

 12.08.2023 23:52

Найпоширенішим елементом у Всесвіті є найпростіший хімічний елемент Гідроґен.

 25.05.2023 19:59

Тварини часто дивують людей своїм інтелектом.

 04.05.2023 11:31

Хто на сайті
Адміністратори: 0
Зареєстровані: 0
Гості: 17
Всього: 17
Список користувачів

Переглядів: 2419859
Ваш IP: 18.97.9.171
Підтримайте проект фінансово, перевівши кошти на рахунок 5168745157442838
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
ТУТ МОЖЕ БУТИ ВАША РЕКЛАМА!
ІНФОГРАФІКА

Втрати армії РФ на 16 05.2026 (1543)

Особовий склад 1347620 +1230
Танки 11937+2
Броньовані машини 24574 +5
Літаки/Гелікоптери 436/352  +1/+0
Засоби ППО 1381 +2
Арт. системи/РСЗВ 42133/1788+48/+0
БПЛА 293323 +1865
Транспорні засоби 96793 +253
Кораблі,катери/субмарини 33/2 +0/+0
Спеціальна техніка 4191 +7
Крилаті ракети 4626 +0
Робототехніка 1397 +9
Втрати ворога за тиждень Втрати ворога за місяць Динаміка втрат РФ у живій силі Динаміка втрат РФ на землі Динаміка втрат РФ у повітрі і воді
Дані: Генштаб ЗСУ
Інформаційно-освітній сайт UACMS
Ви користуєтесь броузером ||
При передруці та використанні матеріалів САЙТУ на інших ресурсах та публічному представленні, поставте, будь-ласка, відкрите гіперпосилання на наш сайт (першоджерело). Адміністрація не несе відповідальність за можливі неточності в даних.
Сайт працює на UACMS
Пошта:
© Copyright. Деякі матеріали належать їх власнику
Несвіч-Городище2-Посада
©UACMS 2008 - 2026 seo checker Protected by Copyscape MYIP INFO ↓ Similarweb info ↓ seranking ↓
Сторінка згенерована за 0.0469 с. Шаблонізатор: 0.0018 с. Інiціалізація ядра: 0.0123 с. Пам'ять: 20.00Мб./128M. БД: 19 запитів за 0.0183 с. ( PHP: 61% БД: 39% )
К-сть відвідувачів по країнах
Ваш сайт для всієї сім'ї
Україна Google:29.06-00:07 || Bing:11.05-23:58 || Yandex:20.06-11:00
Персональний сайт Куриляка Владислава Едуардовича

Д
О
П
О
М
О
Г
А

ПОКИДАЄТЕ САЙТ?

Почитайте ще щось, адже у нас стільки всього цікавого!
До Вашої уваги статті, матеріали, публікації,калькулятори, красворди, онлайн-ігри...!

+

ГОСПОДИ СПАСИ І СОХРАНИ НАШИХ ВОЇНІВ ПОШЛИ МИР ТА ПЕРЕМОГУ, СЛАВА ТОБІ!
БОЖЕ СВЯТИЙ, БЕРЕЖИ, КОЖНОГО НАШОГО ЗАХИСНИКА - ВОЇНА СВІТЛА, ЛЮБОВІ, СПРАВЕДЛИВОСТІ ТА ДОБРА! УКРАЇНЦІ ЗАСЛУГОВУЮТЬ НА ЩАСЛИВЕ ЖИТТЯ У ВІЛЬНІЙ УКРАЇНІ. ЩИРА ПОДЯКА, ШАНА ТА УКЛІН КОЖНОМУ ІЗ ВАС, НАШІ ДОРОГІ ЗАХИСНИКИ. ПРЕСВЯТА БОГОРОДИЦЕ, ВІЗЬМИ НАС ТА НАШУ РІДНУ БАТЬКІВЩИНУ УКРАЇНУ ПІД ТВІЙ СВЯТИЙ МАТЕРИНСЬКИЙ ПОКРОВ

​​